Web sitesi için nelere dikkat etmeliyim ?

İyi bir web sitesi denildiği zaman iki terim artık işin uzmanlarının ilk aklına gelen ölçüm şekli oluyor UX ve UI Fakat biz size bu terimleri açıklayarak veya şöyle olmalı böyle durmalı diye değil de daha anlaşılır bir sadelikte bir makale yazmak istedik.

Bir firmanız var veya bir iş bir hobi bir etkinlik v.s için bir web sitesine ihtiyacınız var. Sizin için öncelik tabi ki tasarım olacak yüksek fiyatlar verip özel bir tasarım yaptırmak istemediğinizi varsayıyorum veya biraz daha düşük bir fiyatla bir şablonu tekil olaraktan satın almanıza gerek yoksa çoklu satışa açık ortalama değeri 50$ civarında olan bir şablon sizin işinizi görebilir.

Webtilian.com gibi sistemler web tasarım hizmetinde size şablon dahil paket fiyatlar sunmakta fakat siz, ben “bambaşka bir şablon beğendim alacağım ve kendi arkadaşımın yeğeni bu işi yapıyormuş ona da düzenletip yazılımını v.s. yaptıracağım” diyorsanız iş sizde artık gerisine karışmayız.

Fakat profesyonel bir hizmet alacaksanız öncelikle seçtiğiniz tasarımla sektörünüzün uyumu önemli, sonraki aşama menülerin dizilimi üst menü ve alt menüde insanların arayıp bakabilecekleri başlıkları mutlaka kullanmalısınız. En önemli mesajlarınızı da menü altındaki slayt bölümünde vermelisiniz ve bu slayt çok geniş olmamalı ayrıca responsive bir siteniz var ise mobile uygunda bir tasarımları yapılmalı bu slaytların. 2019 Web tasarım trendleri genel itibari ile sadece ve bilgiye dayalıydı 2020 yılı web tasarım trendleri de aynı olacak gibi yani mümkün oldukça sade ve bilgiye dayalı olmalı giren kişiler aradıklarına rahat ulaşabilmeli ve ihtiyaçları olan bilgiyi yazılı görsel ve video desteği ile alabilmeliler. Bizim özet tavsiyelerimiz bu şekilde gerisi de sizin zevkinize kalmış!